Biofeedback (RSA, GSR)

BIOFEEDBACK (RSA, GSR)


Biofeedback RSA to trening łączący w sobie procesy samoregulacji w zakresie oddechu i rytmu serca, jest to naturalna zmienność rytmu serca, która dostosowuje się do określonego cyklu oddechowego.
Dzięki tej metodzie możemy uzyskać idealny stan równowagi organizmu, poprawiając funkcje nie tylko serca i wydolności oddechowej, ale również w efekcie końcowym warunkować homeostazę wewnętrznego środowiska organizmu.
W treningu RSA biofeedback wyzwalamy i wzmacniamy proces synchronizacji oddechu z pracą serca. Ma to znaczenie dla większej odporności na stres, jasności umysłu, lepszej koncentracji uwagi, samoświadomości i samokontroli.
Biofeedback trenuje następujące funkcje organizmu:
– serce,
-oddech,
-system nerwowy,
-system immunologiczny,
-rozwija adaptacyjne możliwości,
-wzmacnia zdrowie poprzez włączenie rezerw organizmu.
Biofeedback GSR – mierzy elektryczne przewodzenie skóry, które zmienia się w zależności od ogólnego pobudzenia współczulnego układu nerwowego. Elektrody montuje się na opuszkach palców.

Biofeedback GSR najlepiej wykrywa zależności między stanem somatycznym i psychicznym człowieka, dlatego wykorzystywany jest w wykrywaczach kłamstw. Polecany jest osobom zdrowym dla poprawy koncentracji, panowania nad emocjami i relaksacji.

Skip to content