REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE 28.02-02.03.2018 r.

W naszym Ośrodku oprócz edukacji, rehabilitacji i terapii rozwija się życie duchowe. Od ponad 18-tu lat co roku  odbywają się rekolekcje skierowane do dzieci przedszkolnych, szkolnych, WTZ, kadry i rodziców. Ksiądz  rekolekcjonista Ryszard Nowak od wielu lat nie tylko prowadzi nauki rekolekcyjne, ale tez pomaga poprzez  sakrament spowiedzi, rozmowy, a w ostatnim dniu w czasie uroczystej Mszy Świętej udziela Sakramentu  Namaszczenia. Przez te wszystkie lata stał się prawdziwym przyjacielem Domu i wszyscy z niecierpliwością wyczekują rekolekcyjnych spotkań. Dom rozbrzmiewa wówczas modlitwą i śpiewem.

Tematem tegorocznych nauk było „Uzdrowienie mocą Ducha Świętego”. Spotkania i nabożeństwa wzbogacił zespół muzyczny Domu, dzieci i młodzież również aktywnie włączyły się w organizację uroczystości. Chłopcy       służyli przy ołtarzu, a przedstawiciele szkoły przygotowali utwór „Ruah” grany stopami Metodą Kolorowych Dźwięków. Dla uświetnienia i głębszego przeżycia rekolekcji Pani Dyrektor Izabela Marondel zaprosiła aktora             sztuki chrześcijańskiej Pana Krzysztofa Bigaja. „JEZU UFAM TOBIE – monodram na motywach zranionego pasterza”, który na wszystkich wywarł ogromne wrażenie.

Frekwencja w czasie rekolekcji była jak zawsze duża, mimo panującej grypy sala rekolekcyjna była pełna. Na ten czas jak zawsze wszyscy staliśmy się jedną wielką rodziną chrześcijańską.

Skip to content